House MD Fan Forum - Forum fanów serialu doktor House
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Rockefeller Plaza 30
Autor Wiadomość
Key
świr

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-12-28, 21:59   Rockefeller Plaza 30

Liz Lemon (Tina Fey) wiedzie życie godne pozazdroszczenia. Jest główną scenarzystką telewizyjnego programu "The Girlie Show", który ma swój specyficzny styl i widownię oraz neurotyczną gwiazdę (Jane Krakowski).

Sprawy komplikują się, kiedy dyrekcja stacji postanawia obsadzić na stanowisku szefa produkcji Jacka Donaghy'ego (Alec Bladwin) - aroganckiego menadżera wyższego szczebla, który ostatni błyskotliwy sukces zawodowy odnotował na rynku kuchenek mikrofalowych. Jego absurdalne pomysły na unowocześnienie programu spędzają odtąd sen z powiek Liz. Zgodnie z jego decyzją do zespołu dołącza w roli gwiazdy czarnoskóry, rapujący i znany z hulaszczego trybu życia aktor Tracy Jordan (Tracy Morgan). Liz mimo wszystko nie rezygnuje z pracy i postanawia bronić swojego show.

"Rockefeller Plaza 30" - serial komediowy NBC - zaliczany jest do gatunku "workplace comedy", czyli komedii rozgrywających się w miejscach pracy. Powstał według pomysłu Tiny Fey, znanej amerykańskiej publiczności jako scenarzystka kultowego "Saturday Night Show", za który otrzymała nagrodę Emmy i dwie statuetki Writers Guild of America. "Rockefeller Plaza 30" ma zresztą wiele wspólnego z cieszącym się od wielu lat ogromną popularnością programem "Saturday Night Show". Jednym z producentów serialu jest bowiem Lorne Michaels, wielokrotnie nagradzany Emmy właśnie za ten show. Wśród reżyserów serialu znalazł się ADAM BERNSTEIN, pamiętany jako twórca komedii "Six Ways to Sunday" z Adrienem Brodym i Deborah Harry, charyzmatyczną wokalistką grupy Blondie i muzą samego Andy'ego Warhola. W reżyserię "Rockefeller Plaza 30" zaangażowany jest także DON SCARDINO, nominowany do nagrody Emmy za serial "Tracy Takes On...". źródło: www.canalplus.pl

Google 

Wysłany:    Reklama Google

M.
Administrator

Wysłany: 2009-05-19, 21:53   

Zaczynam oglądać 2 serię i jestem zafascynowana relacją między Jackiem i Liz.

Ja nie wiem, czy on bardziej jest jej przyjacielem, mentorem, czy chce sobie wyszykować kogoś, kto kiedyś znajdzie się na jego miejscu, kiedy on będzie obrzydliwie bogatym szefem szefów.

W każdym razie Baldwin jest bezbłędny, rola jego życia.

Liz Lemon 
Jack&Liz 4ever

Wysłany: 2009-05-22, 19:05   

Uwielbiam ten serial :-P
Ja również uwielbiam relacje pomiędzy nimi, są prawdziwymi przyjaciółmi, zawsze gdy mają jakiś problem mogą na siebie liczyć, w wielu odcinkach mogliśmy się o tym przekonać.
Takich świetnych serialowych relacji, jak i poszczególnych postaci w tym serialu jest wiele, chociażby Kenneth-takiego kolesia to jeszcze w żadnym innym serialu ani filmie nie widziałam ;D
Wszystkie odcinki oglądałam już po kilka razy, a trzecia seria się już skończyła...ciężko będzie wytrzymać do następnej :->

M.
Administrator

Wysłany: 2009-11-04, 23:20   

Best of Liz Lemon!

Odpowiedz do tematu